Zajęcia z Wiatrakiem Matematycznym

Wiatrak matematyczny jest innowacyjną pomocą dydaktyczną, stworzoną przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską, doświadczone nauczycielki i animatorki. Zabawy z Wiatrakiem pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Podczas zabaw matematycznych z wykorzystaniem Wiatraka uczymy orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, kodowania, konstruowania gier. Kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadzamy w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy również koordynację, równowagę oraz sprawność manualną uczestników. Łączymy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Takie aktywne metody doświadczania matematyki idealnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych grupach przedszkolnych. Dodatkowo w naszym przedszkolu Wiatrak używany jest także na zajęciach z języka angielskiego!

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie można obejrzeć filmiki, na których nasze dzieci świetnie uczą się (bawiąc się) używając Wiatraka!