Zajęcia z kodowania

Na ostatnim spotkaniu z rodzicami został poruszony ważny temat: Kodowanie w przedszkolu – po co?

,,Za kilka lat podstawowa znajomość kodów i narzędzi programistycznych będzie wymagana w CV tak samo jak dziś znajomość języka angielskiego czy pakietu Office ‘’.
MEN wprowadziło do polskich szkół program nauczania programowania ,który docelowo ma objąć przedszkola. To rewolucyjna zmiana , która wpisuje się w coraz silniejsze światowe trendy.
Aby kolejne pokolenie młodych ludzi mogło z powodzeniem kodować , powinniśmy uczyć logicznego myślenia i analizowania problemów (kombinowania w pozytywnym znaczeniu )już na etapie przedszkola. W tym celu można wykorzystywać wiele elementów powszechnie obecnych w przedszkolu np. klocki , układanki. Bardzo atrakcyjne dla dzieci są zajęcia z programowania, na których wykorzystuje się sprzęt multimedialny np. tablice interaktywne , ,,magiczny dywan”, ,,magiczna ściana –knoocker”. Obecnie dostępne są już nowe pakiety gier w tym obszarze. Ciekawa dla przedszkolaków jest mata edukacyjna – gigantyczna plansza , która przypomina planszę sudoku . Dzieci tworzą wspólnie zbiory, wymyślają proste gry np. programują ścieżkę, którą musi pokonać kotek , aby dostać się do punktu zaznaczonego na macie. Uzupełnieniem tej edukacji są zajęcia z tabletami i robotami .To wielka frajda , która pozwala dzieciom zrozumieć na czym polega programowanie i jednocześnie uczy poprzez zabawę .

Zajęcia w naszym przedszkolu już trwają! Zapraszamy na naszą stroną na Facebooku, gdzie można obejrzeć filmiki z zajęć z kodowania.